گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو با شماره های زیادی توسط سازمان استانداردهای ایزو ISO تهیه و تدوین شده است. در سازمان استاندارد جهانی ایزو تاکید شده است که شرکتها و سازمانهای متقاضی گواهی ISO بایستی جهت دریافت گواهینامه ایزو به نهاد بین المللی IAF مراجعه کنند. IAF مخفف اصطلاح International Accreditation Forum هست در سایت IAF تمام کشورهای عضو دیده می شوند و بایستی از طریق کشورهای معرفی شده اقدام کرد.

انواع اعتبار گواهی نامه ایزوISO

اعتبار گواهینامه های ISO به دوحالت IAF ی یا غیر IAF ی تقسیم بندی می گردد. گواهینامه های با سطح اعتبار IAF بالاترین سطح اعتبار را دارند ولی گواهی های ISO غیر IAF ی توسط نهادهای دیگری که اکثرا در داخل ایران مدیریت می شوند ارائه می گردند. پس متقاضی بایستی بین گواهی IAF ی و غیر IAF ی یک راه را انتخاب نماید. مهم IAF ی بودن یا غیر IAF ی بودن گواهینامه هست.

فرق بین گواهی ISO تحت اعتبار IAF ی و گواهی غیر IAF ی طبعا گواهی IAF اعتبار بیشتری دارد. اما هزینه و زمان صدور به مراتب بیشتری می برد هر متقاضی متناسب با نیاز خود نوع اعتبار گواهی خود را انتخاب می کند.

انواع گواهینامه ایزو ISO

پس از انتخاب مرجع صادر کننده ایزو نوبت به این می رسد که چه استانداردهایی را لازم داریم. استانداردهای پر مصرف شامل موارد زیر هستند.

ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت

ISO14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ( محیط زیست )

ISO45001 سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی

IMS سیستم مدیریت یکپارچه

ISO22000 سیستم مدیریت کیفیت و سلامت در صنایع غذایی

ISO10002 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتری

ISO10004 سیستم مدیریت پایش و اندازه گیری رضایت مشتری

ISO10001 سیستم مدیریت کیفیت رضایتمدی مشتریان منشور سازمان می باشد

ISO10668 سیستم مدیریت ارزش گذاری برند

ISO13485 سیستم مدیریت کیفیت در ساخت تجهیزات پزشکی

ISO10006 سیستم مدیریت کیفیت پروژه

ISO10015 سیستم مدیریت آموزش

ISO21500 سیستم استاندارد مدیریت پروژه

ISO29001 سیستم مدیریت صنایع نفت و گاز

ISO3834 الزامات کیفیت در جوشکاری

ISO20000 استاندارد مدیریت کیفیت خدمات در زمینه فناوری اطلاعات

ISO27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات سازمان

و خیلی استانداردهای دیگر

هر شرکتی یا سازمانی متناسب با زمینه فعالیت خود و نیاز خود از تمام استانداردهای ایزو بالا یک یا چند استاندارد را جهت پیاده سازی و ثبت و صدور گواهینامه ایزو انتخاب می نماید.

طراحی ، مستندسازی و پیاده سازی ایزو کلیه خدمات طراحی ، مستندسازی و پیاده سازی برای متقاضیان محترم توسط سازمان سیستم کاران رایگان است. کلیه مستندات عمومی و کلیات الزامات در کانال تلگرامی رسمی مرکز سیستم کاران موجود بوده و براحتی و بطور کاملا رایگان قابلیت دانلود دارد.

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

ثبت و صدور انواع گواهی نامه ایزو ISO با بلاترین سرعت و کمترین هزینه رقابتی توسط سیستم کاران از طریق نمایندگی های مجازی و بین المللی با عضویت در نماد IAF و همچنین نهادهای غیر IAF ی بطور کامل صفر تا صد

لطفا از طریق کلیک بر روی دکمه درخواست گواهینامه،درخواست خود را ثبت و ارسال فرمایید.

نظر (1)

  1. سوادکوهی

    11 اسفند 1399 - 8:56 ق.ظ

    گواهینامه ایزو چیست و چه استفاده و کاربردی داره

نظر خود را اضافه کنید